четвер, 16 лютого 2017 р.

Гідрографічний друк (аквапринт)

АКВАПРИНТ.
ЕТАПИ ПРОЦЕСУ НАНЕСЕННЯ ПОКРИТТЯ.

    Для створення міні-виробництва по нанесенню покриттів AQUA PRINT необхідно опалювальне приміщення мінімальною площею 25 кв.м., підключене до системи водопостачання і каналізації. Приміщення бажано обладнати системою витяжної вентиляції для видалення парів активатора і фарби. Крім обладнання для нанесення декоративних покриттів і витратних матеріалів, потрібно компресор і кілька фарборозптлювачів. Оптимальні умови для робочої зони: мінімальна запиленість, температура повітря 18-24 ° С, вологість 40-70%.

Технологічний процес аквапринт складається з наступних етапів:
   1. Вибір дизайну плівки, базового кольору і виду захисного лаку
Кінцевий вигляд виробу визначається дизайном плівки , базовим кольором (шар фарби на який наноситься покриття) і видом захисного лаку. Використовуючи плівку лише одного дизайну і змінюючи базовий колір можна отримати вироби , які мають абсолютно різний зовнішній вигляд. Крім того, додаткові можливості по створенню виробів, що мають унікальний зовнішній вигляд , дає застосування різноманітних видів захисного лаку (глянсовий, матовий, тактильний або кенді). Все це значно розширює можливості технології AQUA PRINT і дозволяє задовольняти запити найвибагливіших клієнтів.

Гідрографічний друк (аквапринт) ( « water transfer print », « cubic print », «3 D print »). Технологія гідрографічного друку дозволяє наносити різні види декоративно-захисних покриттів на вироби найскладнішої форми, виготовлені з широкого спектру матеріалів: пластмаси, металів і сплавів, дерева, скла і кераміки. Якість покриття відповідає або перевершує всі норми і вимоги, що існують в авто, авіа, суднобудівній та військовій промисловості. Нанесені покриття витримують тривалий вплив вібрації, високих і низьких температур, ультрафіолетового випромінювання, морської води, розчинників та інших агресивних середовищ.
Гідрографічний друк відомий також, як 3-D друк, кубічний, об'ємний, імерсійний друк, або просто аква-друк - це технологія декорування поверхні, в основі якої лежить застосування спеціальної водорозчинної плівки із заздалегідь нанесеним на її основу зображенням під різні природні матеріали (наприклад , під листя, дерево, мармур і т.д.), або з зображення, що має геометричний дизайн, яке можна наносити також на різні предмети (наприклад, автомобільні аксесуари, предмети інтер'єру, ручки, вимикачі світла і багато інших предметів повсякденного застосування). Даний вид друку можна наносити на поверхні з різного матеріалу, такі як пластик: ABS, PC, PVC, PU, метал, скло, кераміка, нейлон, дерево і т.п., а так само на складні тривимірні предмети. При цьому якість друку буде на вищому рівні. Таким чином, технологія дозволяє отримати новий колір і вид оброблюваних деталей, підвищуючи їх цінність і привабливість.
Ще кілька років тому, через високу вартість обладнання, технологія декорування описуваним методом була доступна лише великим промисловим підприємствам. В даний час дана технологія є доступною великому і малому бізнесу.
Приклади застосування технологія гідрографічної друку:
- ексклюзивне оздоблення автомобілів, катерів і яхт під цінні породи дерева;
- Тюнінг салону і зовнішніх частин автомобіля під карбон, алюміній сталь або титан;
- Оновлення ноутбуків, комп'ютерів і периферійних пристроїв,
- Стайлінг мобільних телефонів та побутової техніки;
- Дизайн меблів і предметів інтер'єру.    
Цей технологічний процес був винайдений в Японії на початку 80-х років і швидко знайшов застосування в різних галузях промисловості, тюнінгу і стайлінгу. Сьогодні ця технологія відома як об'ємне (або 3D) декорування.
Існує величезна кількість варіантів дизайну декоративного покриття, що імітує:
- цінні породи дерева і каменю;
- Карбон, кевлар, вугле волокно і 3d carbon;
- Алюміній, титан, сталь;
- Камуфляж;
- Хутро рідкісних тварин і шкіру рептилій.

2. Технологія нанесення плівкового покриття методом гідрографічної друку

Обрана декоративна плівка кладеться на поверхню води (спеціального складу), що знаходиться в робочому відсіку установки для нанесення декоративного покриття. Відразу після цього починається процес поступового розм'якшення плівки. На поверхню плівки наноситься спеціальна рідина - активатор. В результаті чого, плівка, яка спочатку знаходилася в твердому стані, переходить в рідке. Після нанесення активатора виріб занурюється в воду. Завдяки властивості води рівномірно розподіляти свій тиск по всій площі, відбувається перенесення декоративного покриття з плівки на поверхню виробу. Потім виріб витягується з води, промивається і сушиться. Після кожного циклу нанесення покриття вода проходить очистку від залишків активатора і плівки за допомогою системи фільтрації.


Для отримання якісного друку необхідно зробити кілька кроків:

Крок 1 : Підготовка
Залежно від матеріалу поверхні, що покривається, необхідні деякі або всі наступні етапи: - попередня хімічна обробка, - шліфування, маскування поверхні, - застосування спрею-активатора для хімічної адгезії, - плазмова обробка, або обробка полум'ям.
Крок 2 : Інструменти і обладнання
Оброблювані деталі кріпляться до спеціального обладнання, яке тримає їх під час процесу нанесення плівки. Дане обладнання для кріплення можуть тримати деталі різних розмірів і форм, але іноді потрібні спеціальні обладнання для конкретних деталей.
КРОК 3: Практичне застосування
Деталь, призначена для обробки, шліфується, покривається праймером, грунтом, знову шліфується і фарбується в обраний раніше базовий колір.
 Обрана декоративна плівка кладеться на поверхню технічної води, з наперед заданими температурою і жорсткістю, що знаходиться в робочому відсіку установки для нанесення декоративного покриття. Через певний проміжок часу 5 хв. за допомогою фарборозпилювача на поверхню плівки наноситься спеціальна рідина - активатор. В результаті чого плівка, спочатку знаходилася в твердому стані, переходить у рідкий, залишаючи на кілька хвилин на поверхні води лише «плаваючий» малюнок. Закріплений в маніпуляторі над ванною виріб, занурюється в воду з певною швидкістю і в певному напрямку «крізь плівку». Завдяки властивості води рівномірно розподіляти свій тиск по всій площі, відбувається перенесення декоративного покриття з плівки на поверхню виробу. Потім виріб витягується з води, промивається і сушиться. Далі, для захисту і надання додаткових декоративних властивостей виріб покривається декількома шарами спеціального лаку, висушується в камері, дотримуючись певного циклу сушки. І нарешті, з допомогу спеціальних рідких розчинів надається поверхні належний вигляд.
3. Нанесення лаку
     Для захисту та надання додаткових декоративних властивостей виріб покривається декількома шарами лаку, що застосовується при ремонті автомобілів.


Немає коментарів:

Дописати коментар